Головна » Статті » Конференції

Гепатити- підступний ворог людства

Вірусні гепатити та їх наслідки за ступенем негативного впливу на здоров’я населення займають домінуюче місце  у структурі інфекційної патології . А для медичних працівників, які мають контакт з кров’ю та  біологічним матеріалом від хворих , ці хвороби стають справжнім лихом, що очікує  на кожному кроці в їх  практичній діяльності .

Саме тому, враховуючи актуальність цієї теми , нещодавно  в Дубенському медичному коледжі, в рамках предметної декади з терапії , було проведено студентську науково-практичну конференцію на тему: ”Гепатити-підступний ворог людства.”

На цьому заході увага приділялась, як проблемам діагностики та лікування вірусних гепатитів А,В,С, так і наслідкам  даних захворювань: хронічним гепатитам та цирозам печінки. Присутні  на цьому заході гості, представники практичної медицини ,поділились зі студентами даними про ситуацію з вірусними гепатитами в м. Дубно та Дубенському районі .

         Районний епідеміолог Муха Юрій Сергійович  у своєму виступі  наголосив на необхідність вакцино профілактики гепатитів В та С серед дитячого та дорослого населення, особливу увагу приділив категоріям медичних працівників, які ,насамперед, мають в своїй роботі  небезпеку інфікування : клінічні лаборанти, співробітники станцій переливання крові, маніпуляційні сестри, працівники швидкої допомоги, хірурги, акушери , стоматологи та ін.

         Завідувачка інфекційним відділенням Дубенської міської лікарні Пророк Тетяна Йосипівна в своєму виступі  відзначила актуальність  Загальнодержавної цільової програми з профілактики, діагностики, реєстрації вірусних гепатитів на період до 2016 року ,що зумовлено необхідністю створення ефективної системи дієвих заходів щодо запобігання подальшому поширенню цих небезпечних захворювань. Виступаюча згадала минулі  роки , коли кількість хворих на вірусний гепатит А сягала таких цифр, що відкривали ліжка у інших відділеннях, але спільні  зусилля медиків всіх ланок практичної медицини  увінчались успіхом і ця хвороба тепер виникає у лише спорадичних випадках.

Дуже емоційним був виступ представниці випускного курсу спеціальності  „Лікувальна справа” Кузки Олени , яка ознайомила всіх із статистикою поширення гепатитів В та С в різних країнах світу, та зокрема  в нашій державі.  Наведені цифри  ВООЗ ,звичайно ,вражають, а наша країна,  на жаль,  за рівнем інфікованості  гепатитами В та С, теж займає, одне з провідних місць в Європі, а різноманіття клінічних форм, схильність до формування хронічних захворювань печінки та  і поза печінкових уражень , величезні соціально- економічні збитки змушують задуматися . Також було проаналізовано кількість випадків виявлення вірусного гепатиту В, С, серед донорів Дубенського району.  Гемотрансфузії, порушення правил достерилізаійної обробки використаного інструментарію, недотримання правил індивідуального захисту медичних працівників при роботі з біоматеріалом від хворих та виконанні парентеральних втручань, всі ці фактори заслуговують на величезну увагу  зі сторони майбутніх медиків, адже мова йде про їх життя та здоров’я. 

Студенти третього курсу Гац Ірина, Грицак Ольга, Боднійчук Юрій ,Мельничук Таня вперше брали участь  в подібному заході , тому дуже хвилювались, адже виступати прийшлось не тільки серед своїх товаришів, й серед старшокурсників та викладачів. Самостійний збір та аналіз інформації, знайомство з сучасними науковими дослідженнями в цій галузі , зокрема такі методи діагностики, як полімеразна ланцюгова реакції та виявлення маркерів вірусних гепатитів ,допоможе краще третьокурсникам підготуватись до іспиту з інфекційних захворювань , а головне -  здобути досвід публічних виступів , що є дуже важливим і для участі в регіональних науково- теоретичних заходах, так і для майбутньої діяльності.

Жваве зацікавлення серед присутніх в залі викликала робота студентки 4 курсу Шиманівської Юлії на тему: „Медикаментозний гепатит як результат неконтрольованого вживання ліків або сумні жнива самолікування”  . Адже на порозі сезон епідемій ГРВІ, внаслідок чого зростає збільшення вживання таких, здавалося безпечних ліків, як „Колд-флю”, „Фервекс” .Без різних медичних препаратів  ми  не уявляємо своє життя, не задумуючись про наслідки їх вживання , адже про   загрозу для нашого здоров’я не згадується в численних рекламах  ліків на телебаченні.  Виступаюча довела до присутніх відомості про гепатотоксичний вплив різних груп  медикаментів, не забувши про небезпеку самолікування травами, особливо отруйними та несумісними, які полюбляють приймати жінки з метою схуднення.

  Обробивши статистичні дані по місту Дубно та району за три минулих роки, четвертокурсниця  Тимощук Марія , зробила висновок про зростання випадків захворювання хронічним гепатитом серед населення міста Дубно, особливо серед чоловіків  від 18 до 60 років. Внаслідок цього проблема хронічних гепатитів нині розглядається як одна з першочергових у практичній охороні здоров’я. Заслуговувала також  уваги робота

 Тимчаюка Владислава, який відмітив  збільшення випадків  цирозів печінки, зокрема  після перенесених гострих вірусних гепатитів, і те , що  з кожним роком росте захворюваність та смертність від цих хвороб , особливо в людей працездатного віку. Крім того, багато хворих стають інвалідами (людьми з особливими потребами).

Приймаючи участь в цій конференції, майбутні медики не тільки вчились здобувати досвід науково- пошукової роботи, тобто аналізувати статистичні дані , працювати з різними джерелами інформації, робити перші самостійні висновки, складати плани профілактичних  заходів, але й зробили  великий крок до своєї майбутньої професії. 

Категорія: Конференції | Додав: Stranger (23.12.2010)
Переглядів: 770 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]